+420 603 852 080 novotnysoft@gmail.com

Webhosting

Ať už chcete vytvořit svůj osobní blog nebo si zřídit e-shop, je potřeba správně vybrat doménu a profesionální webhosting. Pomůžu vám vybrat ten správný hosting na míru pro váš web. Efektivně zpracuji vaše požadavky pro správu serveru 24 hodin 7 dní v týdnu tak, aby nebyla ohrožena vaše data a server byl vždy aktuální.

Co spravuji

Domény

Zajistím vám správný chod domény a směrování DNS

Webhosting

Zajistím webhosting pro aplikace v PHP, HTML, CSS, Javascript a další.

Databáze

Primárně se zaměřuji na databáze jako MySQL, MariaDB, MS SQL server

Provoz na VPS

Weby provozuji na VPS serverech, abych mohl poskytnout podporu 24/7

Správa domény

V moderním světě internetu, kdy většina lidí vyhledává informace pomocí internetových vyhledávačů se vyplatí vytvořit doménu, která evokuje název vaší činnosti či firmy. Doména by měla být dobře zapamatovatelná a mít ideální počet znaků. Podle typu podnikání můžeme vybrat buď národní (.cz ) doménu nebo nadnárodní (.com).

Webhosting

Nejdůležitějším faktorem pro výběr webhostingu, je velikost webového prostoru podle GB dat. Velikost prostoru se bude lišit podle toho, jaký projekt máte v plánu realizovat. Pro jednoduchou správu souborů na straně serveru, by měl webhosting nabízet službu FTP nebo SFTP. Podpora hezkých URL a HTTPS, jsou dalšími parametry vhodnými pro vaše webové stránky.

Správa databáze

Pro pokročilejší uživatele budou také důležité parametry pro nastavení MYSQL databáze a PHP. Neomezený počet databází o celkovém prostoru pro databáze 1GB dat, by měl být v dnešní době již standardem. Výchozí znaková sada UTF-8 a vzdálená správa přes rozhraní phpMyAdmin je již také běžnou záležitostí. Při výběru verze PHP je třeba dbát na to, aby verze nebyla zastaralá a byla vhodně aktualizovaná.

Emaily na doméně

Pokud potřebujete zřídit emaily pro firemní účely, je ideálním řešením nastavení emailů v rámci webhostingu s koncovkou vaší příslušné domény. Emaily je možné nastavit do Microsoft Outlook nebo je spravovat přímo přes emailového klienta, který většina moderních webhostingových společností nabízí.

Zákaznická podpora 24/7

Všechny weby mám napojené do našeho bezpečnostního centra. Jakmile se něco stane, vím o problému první a okamžitě jsem schopen řešit jakékoliv výpadky, napadnutí či jinou kolizi. Měsíční reporty o stavu vašich aplikací jsou pro mě samozřejmostí.

Bezpečnost a aktualizace

Aktualizace nechte na mě! Budu vám pravidelně kontrolovat verze vašich pluginů, jádra webu, programovacího jazyka a veškerá externí napojení. Kontroluji také rychlost načítání, návštěvnost a mnoho dalších externích služeb.